Lista Leków do wydrukowania – koniecznie zabierz ją do lekarza

W poprzednim wpisie (Jak oszczędzać na lekach?) obiecałam udostępnić swój plik z listą leków, którą zabieram do lekarza. Lista posiadanych leków to najlepszy sposób by uniknąć kupowania niepotrzebnych medykamentów. Dzięki temu mamy szansę wykorzystać zasoby, które mamy; zmniejszamy ryzyko, że leki nam się przeterminują, zmuszamy także lekarza do rozważań, co jest właściwie potrzebne zamiast automatycznego przepisywania leków, za które najhojniej jest wynagradzany. Pokazujemy po prostu listę lekarstw lekarzowi i prosimy, by w ramach pisania recepty uwzględnił to, co już mamy. Do stworzenia takich list możemy także namówić znajomych, rodzinę, rodziców dzieci z przedszkola/szkoły naszych pociech, a następnie się nimi dzielić i w ten sposób rozszerzać ilość leków „na stanie”.

Lista Leków do wydrukowania

 

Plik składa się z dwóch zakładek. Pierwsza to lista kategorii (np. Przeziębienie i Grypa – Dzieci, Przeziębienie i Grypa – Dorośli, Dermatologia), które możemy dowolnie modyfikować w zależności od tego, do którego lekarza się udajemy.

Druga to wlaściwa lista leków, gdzie wpisujemy nazwę leku (najlepiej wraz z formą, objętością, dawką), posiadaną ilość oraz datę ważności.

Lista Leków

Tutaj także wybieramy kategorię, do której należy lek. Warto podać datę ważności leku – dzięki temu plik będzie spełniał dodatkową funkcję – jeśli lek jest przeterminowany komórka podświetli się na czerwono. Taki lek bezwzględnie wyrzucamy (z paroma wyjątkami, które kiedyś opiszę).

Przed wydrukowaniem listy wybieramy kategorię leków do druku (by dermatologowi nie pokazywać lekarstw na przeziębienie) i gotowe!

Wszelkie uwagi na temat pliku będą mile widziane. Chętnie posłucham też o Waszych sposobach na nieprzepłacanie na lekach.

 

 

 

Podziel się: