Karta Dużej Rodziny – ile zaoszczędziliśmy – Luty 2018

Przedstawiam nasze comiesięczne zestawienie oszczędności związanych z posiadaniem Karty Dużej Rodziny. Mam nadzieję, że posłuży to jako inspiracja i zachęta do korzystania z KDR. Liczę także na sugestie, gdzie jeszcze możemy użyć karty 🙂

W lutym mieliśmy pojechać na ferie i liczyłam na to, że korzystając z mobilnej Karty Dużej Rodziny (jeśli jeszcze jej nie macie zapraszam do wpisu opisującego krok po kroku, jak ją wyrobić), uda nam się znaleźć jakieś miejsca, gdzie będziemy mogli z niej skorzystać. Niestety, ostatecznie z naszego wyjazdu nic nie wyszło – udało nam się tylko wyskoczyć dwa razy na narty. W związku z tym, nasze wykorzystanie karty nie odbiegało zbytnio od tego, co udało nam się zrobić w poprzednich miesiącach

Transport

W lutym tankowaliśmy głównie na Orlenie oferującym posiadaczom KDR paliwo tańsze o 8gr za litr. Kilka razy zatrzymaliśmy się także na Lotosie z przykrością stwierdzając, że nie wszystkie stacje tej sieci oferują zniżkę. Łącznie nasze oszczędności związane z Kartą Dużej Rodziny to 13 zł 26 gr.

Żywność

Tutaj nic się nie zmieniło w stosunku do poprzednich miesięcy – nadal jedynym sklepem, w którym robimy codzienne zakupy, oferującym jakąkolwiek zniżkę na KDR jest Lidl. W lutym, dzięki KDR zaoszczędziliśmy 11zł 8gr.

Ale robi się cieplej i korzystając z tego, że nadal jestem na urlopie macierzyńskim planuję wykorzystać maksymalnie czas, gdy mogę na świeżym powietrzu spędzać tyle czasu, ile chcę i w związku z tym planuję ograniczyć ilość wypadów do sklepu na rzecz łażenia po lesie. Zamierzam dokładniej planować posiłki, dzięki czemu jeszcze więcej rzeczy będę kupować z wyprzedzeniem. Być może będę więc robić większą część cotygodniowych zakupów przez Internet. Muszę zrobić porównianie, gdzie będzie to dla nas najkorzysniejsze – czy w pobliskich delikatesach oferujących także dowóz, czy we Frisco, czy w Piotrze i Pawle, gdzie oferowana jest zniżka na KDR.

Wyjścia/Zwiedzanie/Kultura

Praktycznie w każdy weekend gdzieś wychodziliśmy, ale większość odwiedzonych przez nas atrakcji była darmowa. W okresie ferii naprawdę nietrudno trafić na fajne akcje, umożliwiające dzieciom ciekawe spędzenie czasu. Z wydarzeń, w których braliśmy udział możemy polecić rekonstrukcję bitwy pod Olszynką Grochowską. W tym roku było strasznie zimno, i nie daliśmy rady obejrzeć całości, gdyż nam młodzież strasznie zmarzła i zaczęła mardudzić, ale na pewno postaramy się wpaść tam także w przyszłym roku.

W lutym wybraliśmy się na Zimowy Narodowy. Stadion oferuje specjalny bilet rodziny typu 2+2 – nie powiązany z Kartą Dużej Rodziny. Nie ma także żadnych zniżek w Wypożyczalni. Ponieważ dwójka z naszych dzieci jest młodsza niż 4 lata, nam najbardzie opłacał się zakup zwykłych biletów.

W związku z tym, jedynym miejscem, gzie udało nam się skorzystać z Karty Dużej Rodziny była Szwajcaria Bałtowska, gdzie dwa razy pojechaliśmy na krótki wypad na narty. Na ich stronie nie ma żadnej informacji, że honorują KDR, w związku z tym 20% zniżka na karnety była miłą niespodzianką. W Bałtowie korzystaliśmy też z wypożyczalni i szkółki narciarskiej, ale dopiero przy zakupie karnetów przyszło mi do głowy by zapytać o KDR. Wyprawa z małymi dziećmi na narty to niełatwa sprawa i nie należy się nastawiać, że rodzicom uda się „wyjeździć” – kupowaliśmy więc raczej krótkoterminowe karnety uzupełniane zakupem punktów. Dzięki Karcie Dużej Rodziny zaoszczędziliśmy 36 zł.

Podsumowanie

Łącznie dzięki KDR oszczędziliśmy w lutym 60.34 zł. Nie jest to oszałamiająca kwota, ale z drugiej strony, to oszczędności, które nie wymagały od nas żadnego wysiłku. Nadal liczę na to, że oszczędności związane z Kartą Dużej Rodziny wzrosną. Z drugiej strony – nasze wydatki są ogólnie dosyć skromne – prowadząc dosyć oszczędny tryb życia, ciężko liczyć na to, że zaoszczędzona dzięki rabtom kwota może być duża. Ale przeczytałam dwa dosyć interesujące artykuły dające mi nadzieję, że nasze wykorzystanie karty wzrośnie:

Trwają  prace umożliwiające aptekom dołączenie do programu:

http://www.rynekaptek.pl/prawo/kdr-zmiana-w-przepisach-nastapi-w-trakcie-kolejnej-nowelizacji-ustawy,24722.html

Mam nadzieję, że tak się właśnie stanie – zniżka w aptekach to będzie prawdziwa ulga dla wielu rodzin wielodzietnych. Ja liczę na to, że do rogramu dołączą jakieś Internetowe apteki, gdyż to w nich głównie robię zakupy.

Rozważam także skorzystanie z kantora Internetowego, który oferuje niższą prowizję dla posiadaczy KDR:

https://internetowykantor.pl/aktualnosci/2018/03/06/internetowykantorpl-partnerem-karty-duzej-rodziny/

Przypominam, że każdy może zaproponować partnerów karty na stronie http://zaproponujfirme.3plus.pl/. Ja zaproponowałam już kilka firm, a w międzyczasie napisałam do ich właścicieli lub działu PR/marketingu maile z informacjami na temat Karty Dużej Rodziny wraz z sugestią, by dołączyć do programu.

A poniższe linki zaprowadzą was do naszych KDRowych oszczędności z poprzednich miesięcy:

Karta Dużej Rodziny – Styczeń 2018

Karta Dużej Rodziny – Grudzień 2017

Karta Dużej Rodziny – Listopad 2017

 

Podziel się: