Karta Dużej Rodziny – ile zaoszczędziliśmy – Grudzień 2017

Grudzień nie był najlepszym miesiącem jeśli chodzi o wykorzystanie przez nas Karty Dużej Rodziny. Wynika to częściowo z tego, że akurat w grudniu zrobiliśmy sobie Tydzień bez zakupów. , a dodatkowo po Świętach głównie dojadaliśmy resztki. Podróżowaliśmy także dużo mniej – w domu zatrzymały nas niestety choroby i – stety 😉 – odwiedziny rodziny. Wstyd się przyznać, ale w tym miesiącu nie odwiedziliśmy żadnego muzeum, ani wystawy 🙁

Nadal mało jest sklepów Internetowych honorujących KDR. Żaden z naszych prezentowych wydatków nie załapał się na zniżkę. Związek Dużych Rodzin 3+ wygrał przetarg na pozyskiwanie nowych partnerów – mam nadzieję, że pojawi się więcej punktów, w których można robić codzienne zakupy, więcej sklepów Internetowych i ogólnopolskich sieci, gdyż nadal poza największymi miastami ciężko partnerów KDR znaleźć.

W tym miesiącu nasze jedyne kategorie zakupów, przy których korzystaliśmy z Karty Dużej Rodziny to Transport i Żywność.

Transport

Do połowy miesiąca nasz najbliższy Orlen był nadal w remoncie. Niedogodności były rekompensowane kuponami zniżkowymi, a że są one znacznie większe niż to, co oferuje Karta Dużej Rodziny, korzystaliśmy głównie z nich. W grudniu zaliczyliśmy dwa tankowania z wykorzystaniem KDR i oszczędziliśmy zaledwie 3,85 zł.

Żywność

Lidl nadal honoruje Kartę Dużej Rodziny. Obecna promocja trwa do końca stycznia, a w jej ramach Lidl oferuje 10% zniżki m.in na świeże owoce i warzywa, pieczywo, produkty żywnościowe dla niemowląt, chemię W5 oraz produkty marki Cien. Z tej listy my kupujemy przede wszystkim warzywa i owoce. W grudniu kupowaliśmy także chusteczki higieniczne (duużo chusteczek). Dzięki KDR zakupy kosztowały nas 11.87 zł mniej.

Podsumowanie

Łącznie w grudniu Karta Dużej Rodziny obniżyła nasze wydatki o zaledwie 15.72 zł. Przeznaczymy je na cele dobroczynne.

Mój pierwszy pomysł to przeznaczanie tych pieniędzy na kieszonkowe dla dzieci, ale ze względu na to, że skarbonki będziemy zasilać gotówką, byłoby to zbyt skomplikowane logistycznie. Wydaje mi się, że pomysł z dobroczynnością jest optymalny i taki…fair. Szkoda tylko, że tych grudniowych oszczędności było tak mało. Ale to motywuje mnie do dalszego szukania, gdzie Karta Dużej Rodziny może nam się przydać.

A tu możecie przeczytać podsumowanie listopadowe. W tamtym wpisie znajdziecie także podstawowe informacje o KDR.

 

Podziel się: